فقط مردم سوریه سرنوشت کشورشان را تعیین می‌کنند؛ نه اتحادیه عرب

شجاعی کیاسری مطرح کرد؛

فقط مردم سوریه سرنوشت کشورشان را تعیین می‌کنند؛ نه اتحادیه عرب
سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به طرح اتحادیه عرب برای ایجاد دولت انتقالی در سوریه و حمایت سازمان ملل از این طرح، گفت: تنها مردم سوریه می‌توانند سرنوشت خود را تعیین کنند و این دست طرح‌های اتحادیه عرب، دخالت در امور داخلی کشور مستقل سوریه است.

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به طرح جدید اتحادیه عرب برای برکناری بشار اسد از ریاست‌جمهوری سوریه، گفت: آنچه مورد پذیرش ماست، تصمیم‌گیری مردم سوریه برای آینده خود است و هر تصمیمی که مورد قبول آنها باشد، ما هم آن را می‌پذیریم و مورد قبول ماست.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا با طرح اتحادیه عرب مبنی بر برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در دولت انتقالی و نه دولت اسد، موافقید؟ تصریح کرد: به نظر ما تعیین تکلیف اتحادیه عرب برای مردم سوریه، دخالت در امور داخلی کشوری مستقل است و این رفتار اتحادیه عرب با عرف بین‌الملل نیز در تضاد است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ادامه داد: اتحادیه عرب و سازمان‌های بین‌المللی تحت تأثیر استکبار جهانی و صهیونیسم، با اسم انجام اصلاحات و با سوء‌‌استفاده از عبارات و اصطلاحاتی زیبا و دهان‌پرکن هم‌چون حمایت از آزادی‌خواهان و تلاش برای ایجاد دموکراسی، این رفتار غیرقانونی خود را توجیه می‌کنند.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا سازمان ملل مجاز است در امور سوریه دخالت کند؟ خاطرنشان کرد: سازمان ملل متحد از آنجایی که نهادی بین‌المللی است و تمام کشورهای دنیا آن را به رسمیت می‌شناسند،‌ می‌تواند در بحران سوریه ورود کند؛ اما نمی‌تواند برای مردم این کشور تعیین تکلیف کند. چراکه نظر مردم با همه‌پرسی مشخص می‌شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید