آشفتگی، چاشنی برنامه‌ریزی مدیران حوزه کودک و نوجوان

شجاعی کیاسری در روز جهانی کودک مطرح کرد:

آشفتگی، چاشنی برنامه‌ریزی مدیران حوزه کودک و نوجوان
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم،با بیان اینکه نیازهای کودکان ایرانی نباید بین نهادها و موسسات مسئول پاس کاری شود، گفت: آشفتگی، چاشنی برنامه‌ریزی مدیران حوزه کودک و نوجوان است.

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری روز جهانی کودک، گفت: باید سازو کار جدیدی درباره تعلیم و تربیت کودکان داشته باشیم.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تربیت موثر در کودکی، جامعه را به سمت داشتن بزرگسالانی موفق هدایت می‌کند، افزود: آشفتگی، چاشنی مدیریت و برنامه‌ریزی مسئولان حوزه  کودک و نوجوان است.

وی، توضیح داد: در زمان حاضرهم بهزیستی و هم وزارت ارشاد هردو در حال ارائه مجوز برای مهد کودک و مهد قرآن هستند، این درحالی است که ضرورت دارد با مشخص شدن وظایف هر دو نهاد و با تعیین سازوکاری مشخص نگرانی‌های به وجود آمده برای کودک و نوجوان مرتفع شود.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم، با بیان اینکه نیازهای کودکان ایرانی نباید بین نهادها و موسسات مسئول پاس کاری شود، ادامه داد: وزارت ارشاد می تواند مسائل معنوی کودکان را برعهده بگیرد و بهزیستی حمایت‌های بهورزی و بهیاری از کودکان را به عهده داشته باشد.

کیاسری با تاکید براینکه وزارت ارشاد و بهزیستی می‌توانند مکمل یکدیگر باشند، ادامه داد: درعین حال برگزاری جشنواره‌هایی با شیوه های تکراری که هیچ نوآوری درآنها نیست، به شکل خیلی نامناسبی رواج پیدا کرده است.

 وی، ادامه داد: با توجه به فضا و نیازهای جدیدی که در دنیای کودکان به وجود آمده است،لازم است فضا و شکل کار هم از جهت تکنولوژی و هم ازجهت امکاناتی که گرفته می‌شود تغییر کند، کودک امروز را نمی‌توان با جشنواره‌ای تکراری تربیت کرد.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تاکید بر اینکه روز جهانی کودک در ایران نباید در حد چند برنامه تکراری باقی بماند، گفت: برای رشد ذهنی کودکان باید برنامه‌های جدید داشت.

مجمع عمومی سازمان ملل طی قطعنامه دسامبر ۱۹۵۴ اختصاص یک روز از سال را به روز جهانی کودک تصویب کرد. از آن سال شمار کشورهایی که روز جهانی کودک را به عناوین مختلف برگزار می کنند از ۵۰ به ۱۵۰ کشور رسیده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید