جلیقه‌های انفجاری غربی خطرناکتر از سلاح‌های کشتار جمعی است

سرلشکر فیروزآبادی:

جلیقه‌های انفجاری غربی خطرناکتر از سلاح‌های کشتار جمعی است

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش انگلیس در اقدامات تروریستی اخیر گفت: این جلیقه‌های انفجاری تولید غرب و صهیونیست‌ها به مراتب خطرناکتر از سلاح‌های کشتار جمعی است و قدرت تروریسم را دهها برابر کرده است.

سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جمع کارکنان این ستاد همزمان با فرا رسیدن شبهای قدر، طی سخنانی در مورد نقش دولت انگلیس در اقدامات تروریستی اخیر، اظهار داشت: افسر انگلیسی حامل 50 جلیقه انفجاری که در کابل دستگیر شد، به عنوان جنایتکار جنگی باید در دادگاه‌های انگلیس محاکمه کرد و در صورت بی‌توجهی دولت انگلستان به این امر جنایتکارانه و آدم‌کشی، تفرقه‌افکنی، ایجاد فضای تهمت و افترا بین مسلمانان، باید در دادگاه‌های بین‌‌المللی مورد تعقیب قرار گیرد.

عضو شورای عالی امنیت ملی افزود: چند صد سال است که انگلیسی‌ها با چنین شیوه‌هایی بین مسلمانان و سایر مذاهب، فضای تفرقه به راه انداخته و همیشه با استفاده از نشر اکاذیب، منافع خود را تعقیب کرده‌اند، این بار باید همه دنیا و مذاهب اسلامی بدانند جلیقه انفجاری که با فناوری پیچیده در سطح بالا، تهیه می‌شود، تنها کار انگلیسی‌ها و صهیونیست‌هاست و بایستی نسبت به ترورهای کور با جلیقه‌های انفجاری در عراق، افغانستان، پاکستان و ایران پاسخگو باشند، آنها با وقاحت نقض حقوق بشر و حقوق بین‌المللی را از حد گذرانده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از خدای بزرگ، قوی و عزیزی که ظالمان را ذلیل و خوار می‌کند می‌خواهیم که چهره اینگونه دولتها را بیش از پیش به مردم انگلیس و سایر ملتها بشناساند.

وی همچنین افزود: کشف 50 جلیقه انفجاری حادثه کوچکی نیست که بشریت بتواند از آن غفلت کند. غرب پس از استفاده از سلاح اتمی و سلاح‌های ممنوعه شیمیایی و میکروبی، امروز برای پنهان کردن چهره خود، جلیقه‌های انفجاری در اختیار گروه‌های تکفیری می‌گذارد و با آنها در خصوص انفجار اماکن مورد نظرشان قرارداد می‌بندند.

این مقام عالیرتبه نیروهای مسلح تصریح کرد: مسلمانان اعم از شیعه و سنی در هر یک از سرزمین‌های اسلامی در معرض این جلیقه‌های انفجاری قرار گرفته‌اند. این جلیقه‌ها در جنگ به‌کار برده نمی‌شود بلکه در مجامع عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد و خون اشخاص بی‌گناه، زنان و کودکان بر زمین ریخته می‌شود.

فیروزآبادی ادامه داد: آمریکا، غرب و صهیونیست‌ها باید بدانند این اتفاق ممکن است در کشورهای خودشان روی دهد و با جلیقه‌های انفجاری دست‌ساز خودشان گرفتار آتش آن شوند.

وی در پایان تاکید کرد: سازمان ملل متحد نیز بایستی ممنوعیت کاربرد جلیقه‌های انفجاری را با قاطعیت در دستور کار خود قرار دهد. جلیقه‌های انفجاری تولید غرب و صهیونیست‌ها به مراتب خطرناکتر از سلاح‌های کشتار جمعی است و قدرت تروریسم را دهها برابر کرده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید