ساخت شهرک‌های سینمایی مجهز نیاز به اعتبار ویژه دارد

شجاعی کیاسری:

ساخت شهرک‌های سینمایی مجهز نیاز به اعتبار ویژه دارد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم ساخت شهرک‌های سینمایی مجهز و پیشرفته را نیازمند اعتبار‌های ویژه دانست.

در خصوص کمبود شهرک‌های سینمایی برای ساخت مجموعه‌ها و فیلم‌های سینمایی ایرانی گفت: در حال حاضر برای ساخت مجموعه‌ها و فیلم‌های سینمایی، شهرک‌های سینمایی موجود بوده و در مسیر تولید این مجموعه‌ها امکانات متنوعی در اختیار هنرمندان ایرانی قرار می گیرد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: آنچه در این میان وجود این امکانات را کم رنگ می سازد، نحوه استفاده از این آن‌ها است؛ متأسفانه با استفاده نادرست از شهرک‌های سینمایی و فراهم نکردن زمینه‌های مناسب برای نگه‌داری از آن‌ها، وجود این امکانات به چشم نمی آید.

وی در ادامه افزود: حتی با وجود اصرار بر نگه‌داری درست از این شهرک‌ها، باز هم مشاهده می‌شود که در حفاظت از شهرک‌های سینمایی که برای ساخت سریال‌های امام علی (ع) و مختار نامه موجود بود و با هزینه‌های سنگینی ساخته شد، دقت کافی صورت نمی گیرد.

شجاعی کیاسری در ادامه تصریح کرد: با نگاهی به شرایط موجود می‌توان دریافت که باید برای روند نگه‌داری از این امکانات در برنامه‌ها و سیاست‌ها تجدید نظر صورت بگیرد.

عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور در مجلس نهم در ادامه در خصوص ساخت و ایجاد شهرک‌های سینمایی جدید عنوان کرد: برای ساخت و ایجاد شهرک‌های سینمایی که به شکل هنری فراگیر باشد و امکان ساخت همه نوع برنامه‌ها و مجموعه‌ها را دارا باشد نیاز به اعتباری ویژه است که ساخت و فراهم کردن آن در دستور کار صدا و سیما قرار دارد.

وی در این خصوص تصریح کرد: در مقابل ساخت این نوع شهرک‌ها، برای ساخت برخی مجموعه‌ها و فیلم برداری بعضی لوکیشن‌ها تنها نیاز به یک مکان مناسب احساس می شود؛ ولی با تمام این اقدامات، نگه‌داری از این امکانات حرف اول را می زند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم در پایان در خصوص اقدامات جدید گفت: ساخت شهرک‌های سینمایی جدید در کنار حفظ و نگه‌داری از آثار قدیمی یکی از اقدامات صدا و سیما است که در اولویت قرار دارد.

/ 0 نظر / 4 بازدید