آمادگی بسیج برای ساخت مسکن کلیه خانواده‌های زلزله‌زده

سردار نقدی در ستاد بحران استان آذربایجان شرقی مطرح کرد

آمادگی بسیج برای ساخت مسکن کلیه خانواده‌های زلزله‌زده

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج آمادگی دارد مسکن کلیه خانواده های بدون سرپرست و ناتوان را بسازد.

به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جلسه ستاد بحران استان آذربایجان شرقی که در شهرستان هریس برگزار شد ضمن تقدیر از مسئولان استانی در رسیدگی به زلزله زدگان گفت: پس از این، رسیدگی به زلزله زدگان کار بسیار سخت تری است چرا که با گذشت زمان توجه رسانه ها و فضای عمومی جامعه نسبت به این مناطق کمتر شده و کار برای مسئولین دشوارتر خواهد شد.

وی پیگیری مستمر را نیاز اساسی مسئولان دانست و افزود: با تجربه هایی که دارم بزرگترین آفت در اجرای کارهای بزرگ با زمان محدود آن است که وقتی برنامه ای مصوب می کنیم تصور کنیم کار تمام شده و اجرا خواهد شد در حالی که پیگیری و نظارت ضروری به نظر می‌رسد.

سردار نقدی با بیان اینکه کسب اطلاع دقیق از روستاها را ضروری است، خاطرنشان کرد: فرمانداری ها بایستی یک مرکز اطلاعات قوی جهت آگاهی از میزان و نحوه ی اجرا شدن مصوبات داشته باشند و با نماینده مورد وثوق در هر روستا مانند دهیار یا فرمانده بسیج ارتباط مستمر داشته باشند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مردم توقع دارند آنچه معاون محترم رییس جمهور در خصوص ساخت دو ماهه مسکن وعده داده اند و سایر اقوال و وعده هایی که دیگر مسئولین به مردم داده اند در زمان مقرر اجرایی گردد.

وی با توجه به ضرورت تسریع در سازندگی کیفی مناطق زلزله زده بیان کرد: بسیج خادم همه ملت است و دولت بایستی از ظرفیت عظیم بسیج استفاده نماید.

سردار نقدی برنامه ریزی را ضرورت بهره گیری از ظرفیت بسیجیان دانسته و افزود: قالب بر هزار گروه جهادی آمادگی حضور برای عمران و آبادانی این مناطق را دارد که در صورت برنامه ریزی صحیح از سوی مسئولان تا قبل از آغاز سال تحصیلی می توانند به این مناطق اعزام گردند.

رئیس سازمان مستضعفین در خصوص کمک های بسیج اعلام کرد: بسیج می تواند مشکلات مردم و روستا را به مسئولین منتقل کرده و آنچه مسئولان می خواهند در راستای سازندگی به مردم اعلام نمایند، اطلاع رسانی نماید.

وی کمک حداکثری به زلزله زدگان را وظیفه بسیج و سپاه دانست و تصریح کرد: بسیج آمادگی دارد مسکن کلیه خانواده های بدون سرپرست و ناتوان را با حمایت دستگاه های دولتی بویژه کمیته امداد و سازمان بهزیستی به صورت ضربتی بسازد.

در پایان این جلسه مهندس بیگی استاندار آذربایجان شرقی  از تلاش چشمگیر بسیجیان در امدادرسانی، تهیه و توزیع آذوغه و وسایل مورد نیاز مردم تقدیر کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید