از بازدید سرزده لاریجانی تا اخراج نوری‌زاد از نمایشگاه

پنجمین روز از نمایشگاه مطبوعات در حالی ساعات پایانی کار خود را سپری می‌کند که امروز نیز شاهد رویدادهای خاصی بود.

پنجمین روز از برپایی این نمایشگاه، ساعات پایانی کار خود را درحالی سپری ‌می‌کند که همچنان به تعداد بازدید کنندگان اضافه می‌شود.

مصلای تهران و نمایشگاه مطبوعات امروز یکی از شلوغ‌ترین روزهای خودش را در حال پشت سر گذاشتن است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی،حسینی وزیر اقتصاد و دارائی، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، سردار جزایری معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح،رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه، نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سعید قاسمی سردار دفاع مقدس، از جمله شخصیت‌ها و چهره‌های سیاسی کشور بودند که امروز از نمایشگاه مطبوعات و غرفه خبرگزاری فارس بازدید کردند.

بازدید 50 دقیقه‌ای رئیس مجلس از نمایشگاه مطبوعات

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز راس ساعت 9 صبح به صورت سرزده به قصد بازدید از نمایشگاه مطبوعات وارد مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شد.

وی پس از ورود به شبستان مصلای تهران از اولین غرفه نمایشگاه که غرفه شهدای رسانه است بازدید کرد.

لاریجانی سپس از رسانه‌هایی که در راهروی اصلی نمایشگاه حضور داشتند به سرعت بازدید کرد به نوعی که فقط در چند رسانه مطرح کشور از جمله خبرگزاری فارس، ایسنا و خانه ملت برای انجام مصاحبه‌ای کوتاه حضور پیدا کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از غرفه‌های راهروی اصلی نمایشگاه به سرعت و به صورت رفت و برگشت بازدید کرد در حالیکه رسانه‌های مختلفی در سایر راهروهای نمایشگاه وجود داشت.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی از بخش بین‌الملل و دانشگاهی نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید نکرد.

اخراج «نوری زاد» از نمایشگاه با شعار مرگ بر منافق

محمد نوری‌زاد از فعالین جریان فتنه که صبح امروز در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها حضور یافته بود با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه توسط مردم از نمایشگاه اخراج شد.

نوری‌زاد با حضور در نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها با تعدادی از جوانان که می‌خواستند با وی درباره تقابل روشنفکری و پوپولیسم و اخلاق رسانه ای مباحثه کنند، مواجه شد.

وی از پاسخ به سؤالات مختلف خبرنگاران درباره اینکه منش معرفتی و افعالی او چیست، طفره رفت و تنها گفت"من انسانم".

گروهی از بازدید کنندگان که شاهد طفره نوری زاد در مباحثه با جوانان و خبرنگاران بودند،با سردادن شعار آمریکایی برو بیرون، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر منافق و نوری‌‌زاد -بی‌بی‌سی پیوندتان مبارک، این روزنامه نگار حامی فتنه را از مصلای تهران به سمت اتومبیل شخصی‌اش هدایت کردند.

بر اساس این گزارش، هیچ‌گونه درگیری فیزیکی بین بازدیدکنندگان نمایشگاه با نوری زاد شکل نگرفت.

صف پر پیچ و خم دریافت بن خرید مطبوعات در نمایشگاه نوزدهم

امروز صبح همزمان با آغاز به کار روز پنجم نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها صف طویل خرید بن در خارج از مصلی تشکیل شد.

علاقه‌مندان جهت خرید نشریه و روزنامه از دقایق ابتدایی صبح با حضور در مصلای  تهران در جلوی کیوسک‌های توزیع بن صفوف پر و پیچ و خمی برای خرید و دریافت بن نشریات تشکیل داده بودند که در نوع خودش این جمعیت زیاد قابل توجه بود.

نارضایتی غرفه داران استانی از چینش غرفه ها در نمایشگاه

امسال در نمایشگاه مطبوعات نوزدهم نشریات محلی 31 استان کشورحضور دارند که به معرفی نشریات خود می‌پردازند.

مجموعه غرفه‌های نشریات استانی در نمایشگاه امسال در انتهای شبستان مصلای تهران قرار دارد به نوعی که خیلی از غرفه داران از چینیش غرفه‌ها توسط معاونت مطبوعاتی ناراضی بودند.

محمد جواد محرابی مسئول غرفه نشریات استان قم در نمایشگاه نوزدهم در این باره می‌گوید: امسال چینش و جانمایی غرفه‌های نشریات استان به هیچ وجه مناسب و خوب نیست.

وی می‌افزاید: غرفه رسانه‌های مطرح کشوری در بخشی از نمایشگاه حضور دارد و غرفه نشریات محلی در انتهای مصلی هستند که متاسفانه شاهد حضور کم بازدیدکنندگان از انتهای نمایشگاه هستیم.

مسئول غرفه نشریات استان قم ادامه می‌دهد: چینش غرفه‌ها در نمایشگاه باید به صورت جزیره‌ای باشد. یعنی خبرگزاری‌های مطرحی مانند فارس یا ایسنا در گوشه‌ای از نمایشگاه و روزنامه‌های سراسری نیز به ترتیب در نقاط مختلف نمایشگاه جانمایی شوند.

محرابی می‌گوید: اگر اینگونه غرفه‌ها در نمایشگاه جانمایی می‌شد بازدید کنندگان در کنار بازدید از رسانه‌های مطرح با رسانه‌ها و مطبوعات محلی هم آشنا می‌شدند.

رکورد دار ضربات روپایی در غرفه فارس

همچنین روکورددار ضربات روپایی با توپ در غرفه خبرگزاری فارس در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها حضور پیدا کرد.

وی برای لحظاتی با انواع توپ ها به انجام حرکات نمایشی پرداخت که موجب جلب توجه مردم شد.

/ 0 نظر / 2 بازدید