تمام استان‌های ساحلی دارای سازمان عمران سواحل می‌شوند/سازمان منطقه‌ای منتفی است

نماینده مردم ساری در مجلس در گفت‌وگو با فارس:

تمام استان‌های ساحلی دارای سازمان عمران سواحل می‌شوند/سازمان منطقه‌ای منتفی است

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی از راه‌اندازی سازمان عمران سواحل در تمام استان‌های دارای ساحل خبر داد.

سید رمضان شجاعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری راه‌اندازی سازمان منطقه‌ای عمران سواحل را منتفی دانست و بیان داشت:‌ هر استانی‌ که از امکانات ساحلی برخوردار باشد دارای سازمان عمران سواحل می‌شود.

وی با اعلام اینکه چارت سازمانی عمران سواحل کشور نهایی و تدوین شده است، تصریح کرد: برای نهایی شدن و تشکیل این سازمان مراحل آخر در حال سپری شدن است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره مرجع رسمی اعلام حوادث و فوتی‌های دریا خاطرنشان کرد: از نظر قانون پزشکی قانونی، مقام رسمی برای اعلام فوتی‌هاست ولی در نهایت استانداری باید پاسخگوی مشکلات استان درباره زیرساخت‌های دریا و سواحل باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در زمان تدوین بودجه در سال جاری به مسائل دریا نیز اشاره شده است، یادآور شد: متاسفانه اعتبار خاصی به مسائل مربوط به دریا اختصاص داده نشده است.

وی افزایش فوتی‌های دریا را تاسف‌بار دانست و بیان داشت: بیشتر فوتی‌ها کسانی‌اند که یا شنا بلد نیستند و یا مناطق کور ساحلی را نمی‌شناسند.

شجاعی همچنین درباره دیر پرداخت شدن مطالبات ناجیان غریق از سال گذشته گفت: عدم پرداخت و یا دیر پرداخت کردن مطالبات ناجیان غریق انگیزه خدمتی را کاهش می‌دهد.

وی همچنین از عدم مشخص شدن متولی دریا طی سال‌های گذشته انتقاد کرد و ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی سازمان عمران سواحل بخش عمده‌ای از مشکلات این بخش حل و فصل شود.

/ 0 نظر / 16 بازدید