قراردادهای ماهواره‌ای سیما قانونی است؛ از اسپانیا شکایت می‌کنیم

شجاعی کیاسری:

قراردادهای ماهواره‌ای سیما قانونی است؛ از اسپانیا شکایت می‌کنیم
نماینده قوه مقننه در شورای نظارت بر صدا و سیما، با بیان اینکه تصمیمات شتابزده غربی‌ها علیه برنامه‌های برون‌مرزی جمهوری اسلامی ایران،‌ نشان‌دهنده ضعف آنهاست، گفت: تبلیغات ایران در رسانه‌های جهانی موفق بوده است.

سید‌رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تصمیم اخیر دولت اسپانیا مبنی بر منع پخش برنامه‌های دو شبکه برون‌مرزی سیما جمهوری اسلامی ایران، نشان‌دهنده موفقیت ایران در تبلیغات جهانی است؛ گفت: گواه این موفقیت، تشکر انجمن یهودیان آمریکا از اسپانیاست.

نماینده مردم ساری مجلس شورای اسلامی با یادآوری قانونی بودن قراردادهای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در اجاره فضای ماهواره‌ای، افزود: اسپانیایی‌‌ها حق ندارند این قراردادهای قانونی را یک‌طرفه فسخ کنند.

وی ادامه داد: اگر چه جمهوری اسلامی ایران در فضای ماهواره‌ای بین‌المللی، حجم بسیار کمی از امواج را در اختیار دارد و بیشتر امواج در اختیار رسانه‌های وابسته به استکبار جهانی است؛ با این حال تبلیغات برون‌مرزی سیما موفق بوده است که غربی‌ها حتی همین حجم کم امواج را هم برنمی‌تابند و می‌خواهند از ما بگیرند.

نماینده قوه مقننه در شورای نظارت بر صدا و سیما با یادآوری استیصال غربی‌ها در جلوگیری از نشر مواضع انقلاب اسلامی، تصریح کرد: ممانعت از پخش برنامه‌های دو شبکه پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی در اسپانیا، دروغ بودن ادعاهای غربی‌ها در زمینه تلاش برای گسترش آزادی بیان و دفاع از حقوق بشر را نشان می‌دهد.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، در پاسخ به این پرسش که راه‌کار قانونی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در زمینه احقاق حقوق این سازمان چیست؟،‌ بار دیگر با تأکید بر قانونی بودن قراردادهای برون‌مرزی صدا و سیما و پرداخت به‌موقع حق اشتراک استفاده از ماهواره، بر لزوم شکایت این سازمان از دولت اسپانیا تأکید کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تأکید کرد: اگرچه هنوز فرآیند شکایت از اسپانیا در صدا و سیما به جریان نیفتاده است، اما این سازمان این حق را برای خود محفوظ می‌دارد و به زودی نیز اقدام خواهد کرد.

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با تأکید بر افزایش اعتبارات فناوری‌های هوافضا، گفت: اگر بودجه بخش ارسال ماهواره‌های ارتباطی بیشتر شود، می‌توانیم در زمینه ارسال امواج ماهواره‌ای رادیویی و تلویزیونی به خودکفایی برسیم تا دیگر مجبور به استفاده از ماهواره‌های شرکت‌های غربی نباشیم./ 0 نظر / 4 بازدید