تاکید عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بر تبلیغ ویژه کتاب در صدا‌ و‌ سیما‌

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ‌برگزاری نمایشگاه‌های استانی کتاب را فرصتی برای آشتی مردم با کتاب دانست و ‌بر تبلیغ ویژه کتاب توسط صدا‌ و‌ سیما‌ تاکید کرد.

به نقل از ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه کتاب مازندران، سیدرمضان شجاعی‌ کیاسری گفت: نمایشگاه فرصت خوبی است که ضمن آشنایی مردم با کتاب‌های جدید، زمینه خرید، مطالعه و بهره‌برداری از آن‌ نیز مهیا می‌شود.

شجاعی کیاسری  اظهار داشت: مازندران یک استان کاملا فرهنگی است و از گذشته چهره‌های زیادی از فرهیختگان، مشاهیر و هنرمندان به نام کشور متعلق به این استان بودند، بنابراین برگزاری چنین رویدادهایی باید تقویت شود.

 

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما گفت: رسانه‌ها به‌ویژه صدا و سیما باید تبلیغات، معرفی کتاب و نمایشگاه را جدی بگیرد، چه بسا در این بین کتاب‌های خوبی به چاپ می‌رسد ولی تبلیغات خوبی برای آن انجام نمی‌شود و مدت‌ها مردم از آن بی‌بهره می‌مانند.

 

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی افزود: کتاب‌هایی که مورد نیاز روز جامعه است کمتر چاپ می‌شود و این امر سبب شده که برگزاری نمایشگاه‌های کتاب به هر بهانه‌ای، فرصت خوبی را برای آشنایی با آخرین دستاورد‌های حوزه کتاب و تازه‌های نشر در اختیار آحاد جامعه قرار دهد که این موضوع را باید به فال نیک گرفت.

 

وی نمایشگاه کتاب را فرصتی برای آزمون ظرفیت‌های عرصه کتاب خواند و تصریح کرد: برگزاری مراسم‌ متعدد از قبیل برپایی نمایشگاه کتاب و انتخاب کتاب‌های بر‌تر می‌تواند زمینه توجه افکار عمومی به مطالعه را فراهم کند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به ضرورت آشنا کردن نسل جدید از دوران کودکی با مطالعه و قرار گرفتن در معرض کتاب اشاره کرد و گفت: علاقه‌مند کردن نونهالان، دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان به کتاب می‌تواند یکی از جهش‌هایی باشد که نتیجه آن افزایش ساعت و میزان مطالعه در کشور بوده و این اتفاق با فرهنگ‌سازی درباره کتاب‌خوانی و نهادینه کردن آن از دوره‌های تحصیلی میسر می‌شود که برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس نیز یکی از این راهکارهاست.

 

/ 0 نظر / 16 بازدید