لزوم شدت عمل دستگاه قضایی با شکارچیان غیرمجاز

شجاعی‌کیاسری با ابراز تأسف از شکار غیرقانونی دو گوزن شوکا تأکید کرد:

لزوم شدت عمل دستگاه قضایی با شکارچیان غیرمجاز
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با ابراز تأسف از شکار غیرمجاز دو گوزن شوکای آبستن در شمال کشور، گفت: افراد سود‌جویی که گونه‌های جانوری کمیاب را شکار می‌کنند، باید با شدت عمل دستگاه قضایی روبرو شوند.

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: این نوع گونه‌های کمیاب در کشور، باید مورد حمایت‌های بیشتری قرار گیرند و مجازات‌های بازدارنده برای جلوگیری از شکار غیرقانونی چنین حیواناتی باید افزایش یابد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، افزود: افراد سود‌جویی که برای مقاصد شخصی گونه‌های جانوری نایاب همچون گوزن شوکا را شکار کرده و حیات وحش کشور را در معرض خطر قرار می‌دهند، باید با شدت عمل دستگاه قضایی روبرو شوند.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست نیز باید مسائل مربوط به این حوزه را جدی و موشکافانه‌تر پیگیری کند، زیرا ادامه یافتن چنین اقداماتی و سریالی شدن شکار حیوانات نایاب کشور، نه تنها نسل گونه‌های جانوری را تهدید می‌کند بلکه زیست بوم منطقه را نیز با مخاطرات جدی روبرو خواهد ساخت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: تنوع گونه‌های گیاهی و حیوانی کشور محیط زیست زیبایی را به‌وجود آورده است که می‌تواند زمینه مناسبی برای جذب گردشگر و توجه به این صنعت مهم در کشور باشد.

وی همچنین در مورد لزوم تصویب قوانین بازدارنده در حوزه شکار غیرمجاز حیوانات در کشور، افزود: محیط‌‌ بانان هم‌اکنون به علت فقر در برخی قوانین دچار تردید‌هایی در مورد نحوه برخورد با شکارچیان غیرمجاز هستند که باید در این زمینه توجهات بیشتری مبذول شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس آمادگی دارد تا نسبت به اصلاح قوانین در این حوزه طرح‌ها و لوایح ارائه شده را در دستور کار قرار دهد.

/ 0 نظر / 5 بازدید