صداوسیما درباره نقدهای وارده به شکل اجرای مناظره‌ها پاسخگو باشد

شجاعی کیاسری:

صداوسیما درباره نقدهای وارده به شکل اجرای مناظره‌ها پاسخگو باشد
عضو ناظر مجلس درهیات نظارت بر صدا و سیما با اشاره به اظهار نارضایتی نامزدها از رویکرد صدا و سیما در برگزاری مناظرات، تصریح کرد: صدا و سیما باید در این باره اعلام نظر کند.

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره رویکرد صدا و سیما در برگزاری مناظرات نامزدهای ریاست جمهوری گفت: برگزاری مناظرات برای ۸ نفر کارسختی است و با توجه به تجربه امروز، شاید سازمان صدا و سیما در مدل برگزاری این مناظرات تجدید نظر کند؛ هر چند این امر به تصمیم خود آنها بستگی دارد که راهکارها و ساختارهای شکلی و محتوایی مناظرات را چگونه طراحی کنند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دلیل کمبود زمان، برگزاری مناظرات به صورت دو نفره برای صدا و سیما وجود ندارد، ادامه داد: رویکرد صدا و سیما در مناظره ۸ نفره از جهتی قابل قبول و از سویی دارای ایرادها و اشکال هایی است که این سازمان باید پاسخگو باشد.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما تصریح کرد: با توجه به حضور من در پشت صحنه این برنامه، نامزدهای ریاست جمهوری نیز از نحوه برگزاری آن اظهار نارضایتی داشتند ولی صدا و سیما باید اعلام نظر کند که آیا رویکرد خود را تغییر خواهد داد یاخیر.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس افزود: شاید به دلیل تعداد زیاد کاندیداها، امکان برگزاری مناظرات به شیوه ای بهترازاین وجود نداشت و نمی شد شکل دیگری برای آن تصور کرد که حق کاندیداها نیز ضایع نشود.

عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه سازمان صدا و سیما مناظرات را از نظر محتوایی طراحی می کند، یادآور شد: کمیسیون نظارت بر تبلیغات بر شکل، فرم، چینش و محتوای مناظرات دخالتی ندارد وفقط در نحوه پخش و رعایت حقوق کاندیداها و التزام برنامه سازان به قانون نظارت می کند.

وی ادامه داد: کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۵ عضو دارد که هر یک از آنها از سوی وزارت کشور، دادستانی کل کشور، شورای نظارت بر صدا و سیما، دبیر ستاد انتخابات و نماینده شورای نگهبان معرفی می شوند.

/ 0 نظر / 12 بازدید