نماینده مردم ساری در مجلس:

چینش مدیران در مازندران نگران کننده است/‌با ضرغامی درباره پایتخت 3 صحبت کردم‌

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: چینش مدیران در مازندران نگران کننده است، ادامه وضع موجود موجب عقب‌ماندگی مازندران می‌شود.

سیدرمضان شجاعی کیاسری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره عملکرد نماینده دولت در مازندران اظهار داشت: یکی از دلایل عقب‌ماندگی مازندران حاشیه راندن مسائل و مشکلات اصلی این استان است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جنگ بین شهرها نیز به عدم توسعه‌یافتگی مازندران اضافه شد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه جنگ شهرها در 15 سال گذشته در این استان به اوج خودش رسیده بود، ادامه داد: مدتی بود که شاهد بروز اختلاف در بین شهرهای مازندارن نبودیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر جنگ شهرها آغاز شده و خیلی نگران‌کننده است و این جنگ مسائل اصلی استان را در لوای تقسیم محبت استاندار تحت شعاع قرار می‌دهد.

شجاعی کیاسری اضافه کرد: برخی از انتصاب‌ها به دلیل ارادت شخصی در استان انجام می‌شود و بسیاری از مدیران کارآمد نیز به دلیل ارادت شخصی کنار گذاشته می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: مسئولیت دادن به افراد هم حزب و جناح در استان منهای در نظر گرفتن کارآمدی ظلم به مردم استان مازندران است.

شجاعی کیاسری گفت: تقسیم منصب بدون در نظر گرفتن توانایی افراد خیانت به نظام، دولت و ملت و اعلام می‌کنم که این نوع رفتار و چینش اگر ادامه پیدا کند تبعات غیرقابل جبران در استان دارد و مسئول این امر نیز شخص استاندار مازندران است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: مدیر استان باید درباره انتصاب‌ها باید پاسخگو باشد و اگر این گونه انتصاب‌ها ریشه حقوقی و کیفری نیز پیدا کرد شخص استاندار باید پاسخگوی تقسیم محبت خودش باشد.

شجاعی کیاسری ادامه داد: تاکنون فکر می‌کردم که این اقدامات برای رفع مشکل مازندران است ولی چینش‌ها نگران‌کننده است و به جای اینکه در چینش‌ها مشکل استان حل شود بیشتر مشکل دوستان استاندار در حال رفع شدن است.

این مسئول در ادامه با اعلام اینکه سال‌های سال در استان کار کردم، ادامه داد: حاشیه‌سازی مازندران را به عقب می‌راند.

وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران که آیا مصداقی‌ هم در این زمینه دارید، خاطرنشان کرد: استاندار مازندران بازدیدی از چشمه سورت داشت و پس از بازدید قول داده بود که نسبت به تامین اعتبار و حفظ این چشمه اقدام مناسبی انجام دهد که تاکنون اقدام اثرگذاری در این زمینه انجام نشد.

نماینده مردم ساری در ادامه با انتقاد از عدم پیگیری نماینده دولت برای به بهره‌برداری رساندن کارخانه سیمان کیاسر گفت: برای افتتاح این پروژه با معاون اول رئیس جمهور نیز صحبت‌های کردم که دولت برای افتتاح این پروژه اعلام آمادگی کرد ولی استاندار مازندران رغبتی برای افتتاح این پروژه ندارد و حتی اعلام کرد که این پروژه برای بهره‌برداری آماده نیست.

شجاعی کیاسری خاطر نشان کرد: بنای ما در استان مازندران تعامل و همکاری و اگر این روند ادامه پیدا کند ما بنای به وظیفه قانونی خودم عمل می‌کنم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس که آیا پیگیری شما درباره عدم بی‌توجهی مسئولان دولتی استان به وزرا نیز کشیده شده است، گفت: این موضوع برای نخستین‌بار در سطح رسانه‌ها مطرح می‌شود ولی اگر این روند ادامه داشته باشد ما به وظیفه قانونی خودمان عمل می‌کنیم.

نماینده مردم ساری درباره مجموعه سریال پایتخت و انتقاد‌های که در مورد این سریال در استان مازندران وجود دارد، خاطر نشان کرد: فیلمنامه این سریال را ندیدم ولی با ضرغامی صحبت کردم، اگر سریال پایتخت سه حاوی مسائل توهین‌آمیز باشد، حتما اقدام قانونی انجام می‌شود.

وی درباره سریال سرزمین کهن گفت: در این سریال به مردم لرستان توهین مستقیم کرد.

شجاعی کیاسری اضافه کرد: درباره سریال پایتخت سه ما اعتراض کردیم و قرار شد که ما سر صحنه برویم.

این مسئول درباره ساماندهی جاده ساری کیاسر نیز گفت: تکمیل این جاده در اختیار اداره راه و شهرسازی مازندران قرار گرفت و قرار شد اعتباری نیز برای بهسازی این جاده در نظر گرفته شود.

وی در پایان گفت: اعتبار این پروژه زیاد نیست.

/ 0 نظر / 12 بازدید