گزارش تفصیلی قرعه کشی عمره دانشگاهیان تهران/گزارش تصویری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،مراسم قرعه کشی عمره دانشگاهیان سال 94-93 عصر امروز 18 آبان ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظلومی معاون فرهنگی بعثه ، مهندس اوحدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت، ،حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و جمع کثیری از دانشجویان در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای مراسم،حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن خوشامدگویی به حضار گفت: سفر عمره یک سفر بی بدیل است و هیچ برنامه ای تاثیرگزارتر از عمره نیست، خصوصا اگر آن زائر، جوان، فرهیخته و دانشگاهی باشد.در خود آیات قرآن هم ثمرات زیادی برای این سفر بیان شده است.

وی در خصوص چرایی عمره دانشگاهیان افزود: عده ای از ما می پرسند با توجه به اینکه 6 میلیون نفر از مردم عادی در صف عمره هستند،چرا دانشگاهیان را بدون نوبت به عمره می فرستید؟ و این در حالیست که نظام جمهوری اسلامی ایران به خصوص مقام معظم رهبری به قشر دانشگاهیان به ویژه دانشجویان توجه ویژه ای دارند. از این رو با همکاری همکاران ما در بعثه و سازمان حج، بیشترین سهمیه خارج از نوبت در اختیار ستاد است.

وی در خصوص آمار ثبت نام این دوره گفت: از 27 مهر لغایت 15 آبان ماه 338 هزار نفر در سایت لبیک ثبت نام کردند که به تفکیک،اساتید17 هزار نفر، 224 هزار نفر از متاهلین و 96 هزار پسر است.همچنین بیشترین ثبت نام کنندگان از دانشگاهیان وزارت علوم هستند.

سپس نماهنگ عمره، مداحی آقای علی حسنی به مناسبت ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع) و نوای تلبیه دانشجویان به سالن فضای معنوی بخشید.

سخنران بعدی مراسم، حجت الاسلام والمسلمین مظلومی معاون فرهنگی بعثه بود که با ابراز خرسندی از حضور در میان دانشجویان گفت: هر چه زائر جوان تر باشد دستاوردش از عمره بیشتر است چرا که جوان عبادت کننده در سایه رحمت خداوند است.شما جوانان ویژگی دیگری دارید. از پیامبر گرامی اسلام(ص) روایت است که می فرمایند:" 7 نفر زیر سایه رحمت خداوند هستند، روزی که هیچ سایه ای غیر از سایه رحمت خدا نیست و یکی از آن ها جوانی است که اهل عبادت باشد"، چه آن هایی که در قرعه کشی انتخاب و مشرف می شوند و چه آن هایی که انتخاب نمی شوند در هر صورت جوان عبادت کننده در سایه رحمت خداوند است.

وی ادامه داد:حضرت ابراهیم(ع) بعد از اینکه خانواده اش را مکه می برد در حالی که هیچ کشاورزی و سرسبزی در آن جا نیست چند دعا می کند که " رب اجل هذا بلدا امنا" خدایا اینجا را سرزمینی امن قرار بده و یکی دیگر از دعاهای ایشان که مربوط به جمع امروز شماست که خدایا کاری کن که قلب جمعی از مردم علاقمند به این سرزمین باشد.خیلی از بزرگان استجابت دعای حضرت ابراهیم(ع) را علاقه مردم به حج و عمره می دانند و حاصل استجابت دعای حضرت ابراهیم(ع) حضور گرم شما در این مراسم است.

در ادامه مراسم،رونمایی از شعار حج امسال با حضور مهندس اوحدی و حجت الاسلام والمسلمین فقیهی انجام شد و از این پس شعار" اقامه نماز، سر حج" شعار عمره دانشگاهیان در سال 94-93 خواهد بود.

مهندس اوحدی رئیس سازمان حج در ادامه این مراسم گفت:عمره دانشجویی بسیار با برکت است و از این سفر برکت بزرگی نصیب خود بنده شد. سال 78 اولین سفری بود که در خدمت عمره دانشجویی بودم و سال 80 هم مسئولیت عمره کشور را داشتم و این همه را از برکت خدمت به دانشجویان در عمره می دانم.

وی افزود:آرزوی قلبی ما در سازمان حج و بعثه بر این است که هر قدر که بتوانیم سهمیه بیشتری در اختیار دانشجویان قرار دهیم چون تنها مراسمی که در کل دنیا با عنوان عمره دانشجویی برگزار می شود ایران است و در هیچ کجای دنیا عمره دانشجویی نداریم.به اعتقاد ما زیباترین سفر در دوران دانشجویی، سفر عمره دانشجویی است و ما دست نوشته های معنوی زائرین دانشجو در مدینه و برداشت آنها از مسجد شجره را داریم.

اوحدی خطاب به زائرین دانشجو گفت: آنچه از این سفر می ماند، برای شما دانشجویان آینده ساز است. دعا می کنیم محدودیت ها برداشته شود و سال های بعد سهمیه های بیشتری داشته باشیم.

در ادامه مراسم عملیات قرعه کشی عمره دانشگاههای تهران با حضور حجج اسلام شهسواری مدیر کل روابط عمومی سازمان حج، فقیهی رئیس ستاد، مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت،دکتر میرزایی از وزارت علوم ،آقای دولت آبادی معاون اعتبارات و آقای کاظم پور مدیر روابط عمومی بانک تجارت به صورت اینترنتی و سیستمی انجام شد.

در این مراسم زائرین کل دانشگاه های وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های نظامی فنی حرفه ای، علمی کاربردی، اساتید و متاهلین دو و سه نفره استان تهران انتخاب شدند.

در پایان این برنامه به 14 نفر از حاضرین در جلسه به قید قرعه سهمیه عمره تعلق گرفت.

گفتنی است نتایج قرعه کشی عمره دانشگاهیان روز سه شنبه 20 آبان ماه در سایت لبیک اعلام خواهد شد.

/ 0 نظر / 18 بازدید